Koraļļu minerālu kompozīcija KORE- ALL

Koraļļu minerālu kompozīcija KORE- ALL

Koraļļu minerālu kompozīcija dzeramā ūdens kondicionēšanai. Bagātina ūdeni ar vērtīgiem minerāliem un normalizē ūdens- sāļu līdzsvaru organismā, uzlabojot visu orgānu un sistēmu darbību.

KORE- ALL® – tas ir 100% dabas produkts, ko iegūst un fasē Japānā no scleractinian dziļūdens koraļļiem, iegūtiem Japāņu jūrā Okinavas un Tokunosimas salu rajonā.  

Koraļļu kalcijs rada organismā vāji sārmainu vidi , normalizējot skābju- sārmu līdzsvaru. Zinātnei jau sen zināms un pierādīts, ka sārmainai videi ir dzīvībai svarīga nozīme visu šūnu, respektīvi- arī visa organisma normālu funkciju nodrošināšanai. Tāpat zināms, ka visi vielmaiņas procesi organismā šūnu līmenī kvalitatīvi noris tikai kalcija jonu klātbūtnē.

Dzeramajā ūdenī ievietotā paketīte bagātina ūdeni ar vērtīgiem minerāliem: atjauno ūdens- sāļu līdzsvaru organismā, labvēlīgi ietekmē nieru un gremošanas sistēmas darbību, regulē arteriālo asinsspiedienu. Tai pat laikā KORE-ALL® veicina kaulaudu un saistaudu atjaunošanos un augšanu, labvēlīgi ietekmē vispārējo organisma stāvokli, tādam ūdenim ir maiga tonizējoša iedarbība.  

Kalcijs, ko ikdienā uzņemam ar pārtiku un ūdeni, parasti ir bioloģiski maz-aktīvs un organismam grūti asimilējams, sevišķi cilvēkiem ar gremošanas un vielmaiņas traucējumiem. Svarīga KORE-ALL® priekšrocība ir tā bioloģiskā aktivitāte un bio-pieejamība (asimilācija): kontaktā ar ūdeni kalcijs pāriet jonu formā, kas ir šūnām viegli uzņemama.  

Ikdienā lietojot šādu ūdeni mēs radām veselīgu (viegli sārmainu) iekšējo vidi organismā:  

 • Panākot optimālo pH līmeni asinīs; 
 • Samazinot sirds- asinsvadu un gremošanas sistēmas slimību attīstību risku;
 • Piesātinām asinis ar skābekli; 
 • Normalizējam cukura līmeni asinīs un arteriālo asinsspiedienu; 
 • Attīrām nieres, gremošanas sistēmu un aknas; 
 • Uzlabojam muskuļu un asinsvadu elastību, veicinot kaulu un skrimšļu struktūras atjaunošanos un aizsardzību, tādējādi mazinot artrīta risku.

Ieteikumi:

Koraļļu minerālu kompozīcija KORE-ALL® ieteicama dzeramā ūdens kondicionēšanai un organoleptisko īpašību uzlabošanai.  

Produkta apraksts:

6 paketītes individuālā paciņā. Iepakojums: 5 paciņas( x 6). 

1 paketīte (1 g) satur:

Sasmalcināts korallis ……………….. 995 mg

L-askorbīnskābe …………….. 5 mg

Pielietojums: 

1 neatvērtu paketīti, ievietot 1-2 litros dzeramā ūdens (ūdens daudzumu atsevišķos gadījumos var samazināt 2-3 reizes). Ieteicams izmantot pārbaudītu butilēto vai filtrētu ūdeni ar iespējami minimālu TDS * (piemaisījumi) rādītāju (robežās no 50-150). P

iecu minūšu laikā ūdens gatavs lietošanai, un paketīti atstāt ūdenī, kamēr tas tiek izdzerts. Sagatavoto ūdeni vēlams izdzert dienas laikā tukšā dūšā un ēšanas starplaikos. Ēdienu ar ūdeni neuzdzer.

Uzmanību: Tikai neliels daudzums paketītes satura izšķīst ūdenī.

Uzglabāt sausā, bērniem nepieejamā vietā, cieši noslēgtā iepakojumā.

Derīguma termiņš: 3 gadi.

Ražotājs: Marine Bio Co. Ltd., Okinawa, Japan.

* TDS rādītāju ūdenim var pārbaudīt pie konsultanta, zvanot pa tālruni: + 371 29710569

Posted in Katalogs aurora | Tagged , , , , | 1 Comment

Zilās vizbulītes

Kurš gan nepazīst zilos vizbuļus, mazos, trauslos ziediņus, kas drosmīgi spraucas starp pērnajām lapām, koši zilas debess krāsā! Vienu no pirmajiem pavasara prieciņiem pēc drūmās pelēkās ziemas!

Bet, vai kāds zina, ka šie necilie augi SPĒJ DZIEDINĀT? Gadsimta “sērga” – C hepatīts – pat tas atkāpjas šo skaisto ziediņu priekšā! Kopā ar pareizu pieeju šim jautājuma, protams – konceptuālu pieeju! Atcerieties, “brīnumlīdzekļu” nav, ir tikai pareiza dabas komponentu izmantošanas tehnika, un  atkāpjas pat visbriesmīgākās slimības. Tāpēc neturiet “sveci zem pūra” – ja jūsu tuvumā ir cilvēki, kam vajadzīga palīdzība, dodiet manus kontaktus.

Dziednieciskās īpašības:

ZILIE VIZBUĻI – Ветреница печеночная ( Anemone hepatica ).

Visas šī auga daļas satur ārstnieciskas vielas, starp kurām ir arī ļoti reti sastopamas. Arī nosaukums krieviski un latīniski tām dots ne bez pamata un runā pats par sevi.Vizbule stimulē žults atdali. Ziedoša auga uzlējumu izmanto aknu iekaisumu, kā arī liesas, nieru un urīnpūšļa iekaisumu mazināšanai un novēršanai. Ar tā palīdzību dziedina bronhītu un traheītu, reimatismu, malāriju, podagru un pat hronisku gonoreju. Ar uzlējumu skalo muti un kaklu, lai novērstu iekaisuma procesus. Kā asinis attīrošu līdzekli izmanto furunkulozes, impetigo (čūlas uz ķermeņa) un citu ādas slimību ārstēšanai tautas medicīnā.

Ar to apmazgā strutojošas brūces, trofiskās čūlas un izgulējumus. Uzlējums pastiprina diurēzi (urīna izdalīšanos) un vielmaiņu, kā arī nogalina kaitīgos mikrobus.

Vizbuļu ievākšana un žāvēšana:

ievāc vizbuļu ziediņus kopā ar kātiņu. Bet to darīt vajag ļoti uzmanīgi – nogriezt vai plūkt gumijas cimdos. Sekot, lai kodīgā sula nenonāk uz gļotādām un atklātām ķermeņa daļām. Neaizmirstiet, ka vizbules ir Gundegu dzimtas augs! Ja āda jūtīga, var veidoties čūliņas, kā apdedzinoties ar nātrēm. Pēc drogu ievākšanas rūpīgi nomazgāt rokas, bet cimdus labāk izmest. Tautā runā, ka pēc izžāvēšanas indes iedarbība pazūd. To pašu rakstīja arī slavenais senatnes ārsts Avicenna. Bet žāvēt vizbules vajag ļoti ātri – cepeškrāsnī vai speciālā žāvētavā.

Izmantošana Tautas medicīnā:

Tinktūru (uz šņabja vai spirta bāzes) lieto iekšķīgi, lai noņemtu sāpes aknu un žultspūšļa rajonā. Bet ārīgi to izmanto sāpošu locītavu ierīvēšanai.

Tinktūru gatavo šādi: 20 g svaigu vai kaltētu ziedkātu (kā lasa pušķītim vāzē) aplej ar 250 ml šņabja vai spirta un nostādina 2 nedēļas. Nokāš un lieto pa 20 pilieniem 3- 4 reizes dienā (uz cukurgrauda vai nelielā ūdens daudzumā). Vizbules izmanto arī homeopātijā hronisku aknu, ādas un bronhu slimību ārstēšanai.

Ir ziņas, ka vizbuļu ziedi glābj no seborejas un galvas matainās daļas psoriāzes izsitumiem.

50g putriņā saberztus vizbuļu ziedus sajaukt ar tik pat lielu daudzumu olīveļļas. Sakult 2 olu dzeltenumus (mājas vistu, vēlams) un 2 ēdamkarotes konjaka. Visu samaisa kopā un ieziež galvas mataino daļu. Tādu masku turēt 2,5 -3 stundas, pēc tam izmazgāt ar siltu ūdeni, kam pievienots nedaudz etiķa vai citrona sulas. Apsiet galvu ar dvieli un turēt to, kamēr mati pilnībā izžūst. To darīt 2 reizes nedēļa līdz pilnīgai atveseļošanai, ne mazāk kā pus gadu.

Tai pat laikā uz nakti izdzert aktīvo ogli (1 tablete uz 10kg svara) kopā ar 1 tējkaroti rīcineļļas.

Smērēšanai uz ādas vizbuļu ziedus var apliet ar kādu citu, lētāku, nerafinētu eļļu (1:1) un nostādināt 14 dienas.

C hepatīta gadījumā:

Sagatavot vizbuļu uzlējumu: 10g (1 deserta karote) uz glāzi vāroša ūdens. Nostādināt nakti, izkāst un dzert pa 1/4 glāzes 3 reizes dienā 10 minūtes pirms ēšanas.

Lai atbrīvotos no lamblijām aknās:

10g svaigu vizbuļu lapu apliet ar aukstu vārītu ūdeni. Nostādināt nakti, nokāst un dzert pa 1/4 glāzes 4 – 5 reizes dienā.

Posted in Veselibas skola | Tagged , , | Leave a comment

Baltās meža vizbules

Baltās meža vizbules (Anemona sylvestris), arī Daugavas vizbulis jeb Daugavas anemone


Augs ir aizsargājams. Iekļauts Latvijas Sarkanajā grāmatā

Meža vizbules – tas ir vēl viens vizbuļu paveids. Palieli balti ziediņi ar piecām (5!) ziedlapiņām. Tās parādās mežos laikā, kad bērziem sāk plaukt pirmās lapiņas. Vērīgi cilvēki pamanījuši, ka stārķi nes uz ligzdu baltās meža vizbules, kamēr mazie stārķēni sāk lidot.

Meža vizbuļu dziednieciskās īpašības

Kas tad tajās ir tik vērtīgs?
Auga virszemes daļā atrasts C vitamīns, flavonīdi, saponīni, alkaloīdi un daudzas citas vērtīgas lietas lielos daudzumos. Baltā meža vizbulīte ir antiseptisks, pretiekaisuma, pretsāpju, sviedrējošs un urīndzenošs augs.

Balto meža vizbuļu izmantošana tautas medicīnā

Tautas medicīnā bieži izmanto uzlējumu. Tas palīdz redzes un dzirdes pazemināšanās, haimorīta radīto galvas sāpju un reiboņu gadījumos. Uzlējumu lieto arī otīta, kakla iekaisumu, dzemdes slimību izraisītu trūcīgu menstruāciju, “balto ziedu”, gonorejas ārstēšanai.Mikstūra ļoti noderīga pat adenomas un priekšdziedzera vēža, kā arī pēcinsulta paralīžu gadījumos.

Recepte ir šāda:

20 g svaigu drogu apliet ar glāzi karsta ūdens, nakti nostādināt, nokāst un lietot pa 2 ēdamkarotēm 3x dienā 10 minūtes pirms ēšanas.

Aterosklerozes un dzirdes nerva bojājumu gadījumos: pilināt ausīs pa 5 pilieniem. Ja pasliktinās redze, uzlējmu var pilināt arī acīs – pa 1 pilītei 3 – 4 x dienā.izšķīdina 30ml ūdens. Iegūto maisījumu pilina degunā – pa 2 pilieni katrā nāsī.

Mikroklizmām un maksts skalošanai: 2 ēdamkarotes uzlējuma izšķīdina 50 ml ūdens (procedūru veic 2 x dienā no rīta un vakarā).

Hemoroidālo asiņošanu un prostatas slimību gadījumos

Baltās meža vizbules ziediņus un lapiņas samīcīt “putriņā”, salikt stikla burciņā, apliet ar nerafinētu augu eļļu (proporcijā 1:1), nostādināt saulē 2 nedēļas un nokāst. Marles tamponus, kas izmērcēti koši dzeltenajā eļļainajā uzlējumā, ievada taisnajā zarnā. Tādus pat tamponus uz nakti ievada arī tad, ja ir dzemdes kakla erozija un jaunizveidojumi uz tās.

Posted in Veselibas skola | Tagged , | Leave a comment

Dzeltenie vizbuļi

Dzeltenie (gundegu) vizbuļi (anemone ranenculoides; krieviski: ветреница лютиковая)

Tautā dzeltenās vizbules vēl mēdz saukt par “varžu vai krupju zāli”, tas no tā, ka par šīm puķītēm lielu interesi izrāda vardes pirms nārstošanas.

Dziednieciskos nolūkos izmanto ziedošus augus, dažreiz – arī saknes.

Dzelteno vizbuļu īpatnības

Auga sastāvā ir kampars un glikozīds ranunkulīns.No šī auga pagatavotās mikstūras noņem sāpes, spazmas, aptur asiņošanu, nogalina kaitīgās baktērijas.

Kādreiz mūsu farmācija bija slavena un varēja lepoties ar dabīgajām zālēm. Starp tām bija arī preparāts, kura sastāvā bija anemonīns – viela, kuru ieguva no dzeltenajām vizbulēm. Ar to veiksmīgi ārstēja bronhiālo astmu, garo klepu, rahītu. Tās palīdzēja arī dzemdes asiņošanas ārstēšanai, kas visbiežāk par iemeslu bija endometrioze, fibromatoze, mioma.

Tika novēroti būtiski uzlabojumi pat ļaundabīga dzemdes, krūts un urīn-izvad sistēmas vēža slimniecēm, kad ķīmijterapija nedeva vēlamos rezultātus.

Dzelteno vizbuļu dziedinošās īpašības

Tautas medicīnā izmanto lapu un ziedu ūdens uzlējumus un spirta ekstraktus. Tos iesaka izmantot nervu paralīzes, podagras, tūsku likvidēšanai. Vēlu (skopu un sāpīgu) menstruāciju, ielaista hroniska sifilisa, kuņģa – zarnu koliku, C hepatīta dzeltes, neskaidras izcelsmes sirdsklauvju gadījumos. Dzeltenie vizbuļi stimulē nieru un plaušu darbību. No mutes mutē tiek nodotas dziedinošās zintnieku receptes, lai saglabātos informācija par šo vērtīgo augu spējām mums palīdzēt šajā “ķimiķizētās” medicīnas laikmetā.

Dzelteno vizbuļu izmantošana tautas medicīnā

Dziednieciskos nolūkos izmanto svaigas, retāk – kaltētas lapas: aknu iekaisumu, žultsakmeņu slimības, liesas, nieru, urīnpūšļa iekaisumu gadījumos ekstraktu veidā (no 10g svaigām vai 2 g kaltētām sasmalcinātām lapām ar glāzi aukstu ūdeni gatavo uzlējumu, un pa dažiem malkiem vienlaicīgi, izdzer to dienas laikā.

Dzeltenās vizbules kopā ar citiem augiem izmanto arī aizdusas, astmas, histēriju lēkmju, sāpju, kašķa ārstēšanai.

Dzelteno vizbuļu spirta uzlējumu izmanto ārīgi reimatisma un radikulīta ārstēšanai.

Ar dzelteno vizbuļu svaigu sulu uz pusēm ar struteņu sakņu sulu ārstē melnās kārpas, melanomas, apsmērējot tās no rītiem.

Brīdinājums: Tā kā augs ir ļoti indīgs, pēc kontakta ar to, rūpīgi jānomazgā rokas. Uzlējumus un tinktūras, ar uzrakstu “inde”, glabāt slēgtā, tumšā vietā, bērniem un alkoholiķiem nepieejamā vietā

Posted in Veselibas skola | Tagged , | Leave a comment

Baltās vizbulītes

Nu šīs zina visi, kas jebkad mežā gājuši bērza sulas izurbt vai tāpat vien pastaigāties, pavasara meža gaisu paelpoties.


Baltais vizbulis
(anemone nemorosa); angļu: wood anemone, krievu: белая ветреница) ir daudzgadīgs gundegu dzimtas lakstaugs. Augs ir indīgs. Satur anemonolu, kuram sadaloties rodas anemonīns. Tāpēc jāzin, ka lietotojot lielākās devās, var būt blaknes. Lielās devās baltās vizbules iedarbojas kā abortīvs līdzeklis, tāpēc lietojot iekšķīgi mikstūru jāmēra pilienos.

Balto vizbulīšu dziednieciskās īpašības

Augs palīdz atbrīvoties no sirds slimībām, infekciju izraisītiem plaušu bojājumiem, drudža un kuņģa sāpēm. Pēc to pielietošanas kursa reizēm pazūd arī ļaundabīgi audzēji. Jo augs satur ļoti vērtīgas vielas, tādas kā saponīni, protoanemonīns, helidonskābe. Taču vēlreiz atgādinu, ka jāizmanto ļoti uzmanīgi.

Balto vizbulīšu izmantošana tautas medicīnā

Ļaundabīgo audzēju gadījumos, kad medicīna ir bezspēcīga, sāpju remdēšanai izmanto balto vizbulīšu tinktūru.

10 g (1 deserta karoti) putriņā saspaidītu svaigu ziediņu (var izmantot arī kaltētu ziedu pulverīti), aplej ar 100 ml degvīna. Nostādina 21 dienu tumšā vietā, nokāš un lieto pa 5 pilieniem uz 30 ml ūdens 3 x dienā stundu pēc ēšanas. Ārstnieciskais kurss – 28 dienas, pārtraukums – 2 nedēļas.
Dažreiz ļaundabīgie procesi atkāpjas pavisam un vēzis pazūd. Lielā mērā (kā pie jebkuras terapijas) tas atkarīgs no cilvēka noskaņojuma, cik ļoti viņš vēlas mainīt savu dzīvi, vai ir ticība saviem spēkiem.

No tādām smagām kaitēm vislabāk ārstēties pēc shēmas: katru nedēļu pievienot pa 1 pilienam tinktūras: 1 -ā nedēļu- 5 pilienus, 2-o nedēļu – 6 pilienus, 3-o nedēļu – 7 pilienus…, un tā līdz 10 pilieniem. Pēc desmitās nedēļas pārtraukums – 1 nedēļu. Pēc tam kursu atkārtot atkal sākot no 5 pilieniem.

Balto vizbulīšu tinktūru izmanto arī ārīgi ierīvēšanai podagras un reimatisma gadījumos. Tas ir arī pretmikrobu līdzeklis.

Dažādu dermatožu gadījumos no tās gatavo arī ziedes: 20 ml tinktūras sajauc ar 100 g jebkuras tauku bāzes.

Mastopātijas gadījumos uz krūtīm liek šādi sagatavotu “pankūku”: 1 glāze auzu miltu, 100 g saldo (vai skāba) krējuma, 1 vistas olas dzeltenumu, kurš pirms tam sajaukts ar 2 ēdamkarotēm balto vizbulīšu tinktūras. Iejaukt stingru mīklu un izveltnēt apmēram 1 cm biezu “pankūku”. Pielikt to sāpošajai vietai, apklāt ar 6 kārtās salocītu marlīti, kura izmērcēta sālsūdenī (10 g sāls uz 100 ml ūdens) un ļoti labi nospiesta (mikla, bet ne slapja).

Tura 8 stundas (uz nakti).

Posted in Veselibas skola | Tagged , | Leave a comment

Lotoss-Onix testēšana Rīgā 10. un 17.maijā

Ir iespēja pieteikties uz Lotoss-Onix testēšanu Rīgā 10. un 17.maijā. Droši piesakies, ir dažas brīvas vietas!

Posted in Pasakumi | Tagged , , | Leave a comment

Egļu jaunie dzinumi ar medu

Arī šogad piedāvājumā jaunie EGĻU DZINUMI ar MEDU.

Tautas medicīnā medus pazīstams kopš senseniem laikiem. Medum piemīt spēcīga baktericīda (baktērijas iznīcinoša) un bakteriostatiska (baktēriju augšanu apturoša) darbība. To lieto pret klepu, pret kakla un krūšu sāpēm, pret dažādām kuņģa, nieru, acu slimībām. Medus samazina sāpes, atjauno vielmaiņas un ar to saistīto procesu funkcijas, īpaši kuņģī un zarnu traktā, veicina nervu bojājumu ārstēšanu, nonāvē daudzu veidu mikrobus, baro smadzeņu un sirds muskulatūras šūnas.

Egļu skuju ķīmiskajā sastāvā ir daudz bioloģiski aktīvo vielu, tām piemīt arī baktericīdas un pretvīrusu īpašības, kas ir noderīgas cilvēka veselībai, augiem un dzīvniekiem. Skujas satur daudz hlorofila. Hlorofils atjauno asins sastāvu, reģenerē audus, rada enerģiju un attīra organismu. Egļu skujas satur ēteriskas eļļas, askorbīnskābi, miecvielas, sveķi, minerālsāļus, fitoncīdus, terpentīnu, skudrskābi, dzintarskābi, dzelzi, alumīniju, hromu- visas līdzsvarotās attiecībās, ko dozējusi pati māte daba.

Atsauksmes no iepriekšējo gadu lietotājiem

“Pats lietoju, un kolēģiem piedāvāju. Īpaši ES esmu apmierināts. Man bija imunitāte pazemināta, nosakot to asins analīzēs, un arī gadiem nevarēju no pāris kārpiņām – uz ceļgaliem tikt vaļā. Lietojot to skuju un medus masu man viss nogāja, pats no sevis dabiski, un pats jūtos krietni labāk kā iepriekš.”

Rezultāts bērnam: “Vadot lekcijas jaunajām māmiņām, es vienmēr pieturos pie pārbaudītām vērtībām un produktiem. Tādēļ visur un vienmēr iesaku tikai dabīgas lietas. Vienā lekcijā es pieminēju māmiņām, ka ir tāds lielisks egļu dzinumu medutiņš, kuru var lietot pie saaukstēšanās gan pieaugušie, gan bērni. Pēc šīs lekcijas man zvana viena no mammām un jautā, par medutiņu, jo viņas meitiņa (~ 1 gadu liela) esot apaukstējusies, ir klepus un temperatūra. Es ātri reaģējot, mammai pārdevu medutiņu, izstāstīju, kā, kas jādod mazai dāmītei un pēc trim dienām mamma zvana un saka, ka temperatūra un klepus ir pazuduši 🙂 Skaisti ir dot ar mīlestību un no sirds 🙂 “

Aknām: “Runājot,par medu, es esmu starā! Rezultāts man ir fascinējošs, – pirmām kārtām pacēla man imunitāti reāli uz augšu un otrām kārtām mana akna. Pirms 2 mēnešiem izgāju profilaktiskās analīzes un skatos ALATS 34 un ASAT 54. Tad nu ņēmu Tavu egļu medu un ķēros vērsim pie ragiem. Nodzēru divas tās burciņas, ko atsūtīji, šādā veidā: no rīta viena tējkarote uz glāzi ūdens tukšā dūšā un tieši tāpat uz nakti dzēru. Pēc laiciņa aizgāju uztaisīt atkārtoti analīzes un rādītāji atpakaļ normā, uz 21. Es arī reāli jūtu viņa iedarbību – paceļ arī enerģiju organismam utt. Paldies!”

Arī striju gadījumā: “Man ir vienas paziņas fantastisks rezultāts, ko nespēju noklusēt. Manai paziņai grūtniecības laikā parādījās strijas, kā jau zinām, tas rodas no ūdens trūkuma un aknām slodze. Es uzdāvināju viņai vienu burciņu šī gardā medus un teicu, lai lieto pa 1 ēdamkarotei dienā uz glāzi ūdens no rītiem. Šodien paziņa zvana un saka paldies, neticot savām acīm – strijas pazudušas!”

Paaugstinātu leikocītu gadījumā savienojumā ar koraļļu kluba produktiem:

“Laikam ir lieki kaut ko teikt un rakstīt,par to,kā strādā dabas dotie produkti,un kompānijas koraļļu kluba produkti. Sajūsma kāp pa muti ārā, tādēļ rokas pašas sniedzās rakstīt. Nu tad tā: pēc dzemdībām, mums sievietēm ir jāparūpējās ne tikai par maziem brīnumiņiem, bet arī pašām savs organisms ir jāatjauno. Uztaisot analīzes uzreiz pēc dzemdībām, redzēju,  ka leikocīti ir 7.00, sapratu, ka tik ātri nevar atjaunoties organisms, bet tomēr nolēmu turpināt ņemt palīgā egļu skuju medutiņu un tam klāt pievienoju skudru koka mizu ar pieneni. Mans ikdienas rituāls ir šāds: 2 kapsulas skudru koks ar pieneni + 1 ēdamkarote egļu medutiņš + silts ūdentiņš un visu izdzeru no rīta un uz nakti. Pēc mēneša aizgāju atkārtoti nodot analīzes un he, he- leikocīti jau 5.00 🙂 Super! Daba rullē! 🙂 “

Posted in Uzturs | Tagged , , , | Leave a comment

Dūšīgā ēšana

Tā kā man atrodoties mammas puncītī ir dūšīgi jāēd, lai es augtu liels, vesels un stiprs, tad šoreiz pastāstīšu par to, ko tad mana mamma ēda un kāds šūnu uzturs nepieciešams gan man, gan mammai.

Dzīvojot pilsētā, pilnvērtīga uztura tēma manai mammai vienmēr bijusi aktuāla. Vispirms ir jāsaprot, ka lielveikalā var atrast labi, ja 5% (jā, es nepārspīlēju) ēdamu un veselīgu pārtikas produktu. Šo tēmu mamma ir gatavojusi kādai no uztura lekcijām un daļu no tā, ko var ēst un pēc kādiem principiem izvēlēties lielveikalu pārtiku, skaties šeit: LIELVEIKALA PĀRTIKA-PRAKTISKI PADOMI.

Atceries, ja iepriekš esi ēdusi visu ko neskatoties, ko tas nodara Tavam organismam un Tavai pašsajūtai, tad ar tādu mazo rakari puncī, es tomēr ieteiktu pamainīt savus ēšanas paradumus. Un jāsāk ir ar uztura korekciju – pamazām jānomaina viss vecais, kaitīgais pret jauno un veselīgo un jāpievieno “gudro pārtiku”. Arī runājot par uztura korekciju, mana mamma var ieteikt, ko, ar ko aizstāt un ko pielikt klāt! 🙂 

Uztura korekcijaVēl kāds svarīgs ieteikums izvēloties pārtiku lielveikalā: LASI ETIĶETES! Mamma iegādājās arī E vielu grāmatiņu un atrada arī daudzus citus materiālus par E vielu kaitīgumu. Protams, ne visas E vielas ir kaitīgas. Tāpat, piemēram, sāls un cukurs arī ir E vielas, jautājums tikai – kādas izcelsmes E vielas izmanto ražotājs – vai dabīgi veidotas, vai ķīmiski, mākslīgi veidotas un sintezētas no ķīmiski kaitīgām vielām. Tā kā mēs 100% to zināt nevaram un ļoti daudziem pārtikas ražotājiem interesē, kā samazināt izmaksas, lai palielinātu ieņēmumus (brīžam ietaupot uz produkta kvalitāti), iesaku izvēlēties pārtiku bez E vielām, vai ņemt un pētīt, kuras ir atzītas par nekaitīgām vai mazāk kaitīgām. Ķīmiski sintezētās vielas, kas rada blaknes, padara mūs tikai slimus un veicina kļūt par patstāvīgiem klientiem pie ārstu durvīm, vai sliktākajā gadījumā – par vienreizējiem klientiem pie morga durvīm. Skarbi, bet fakts! Par to vajag aizdomāties katru reizi, kad gribās iebāzt mutē kādu saldējumu vai bulciņu, kas tik labi smaržo un garšo pateicoties kādai sintētiskai E vielai. Mēs visi esam dabiskas substances, tāpēc mums arī ikdienā jāpārtiek no DABĪGĀM (no vārda DABA), vielām (vēlams augu valsts).

Enerģijas avotiPārtikai jābūt tādai, kas “redzējusi” sauli, “jutusi” gaisu, “baudījusi” ūdeni, saņēmusi dabīgas minerālvielas un atradusies ekoloģiskā, dabīgā vidē. Tad tā ir pilnvērtīga pārtika, kas nonāk līdz mūsu šūnām un rada veselus ķermeņus. 

Ja runājam par šūnām, tad tā saucamais šūnu “telefona” nr. ir:

1,5-28-70-16-7-3

kur 1,5 – litri pareiza ūdens, kas jāizdzer

28 – aminoskābes

70 – mikroelementi

16 – vitamīni

7 – fermentu grupas

3– nepiesātinātās taukskābes

No tā visa ideālā gadījumā pie pilnvērtīga šūnu uztura mums katru dienu vajadzētu uzņemt:

1,5-9-15-12-7-3

jeb 1,5 l ūdens, 9 aminoskābes, 15 mikroelementus, 12 vitamīnus, 7 fermentu grupas un 3 vienības nepiesātinātās taukskābes.

Pie mūsdienu ekoloģiskās sistēmas, zemes noplicinātības, izmantotās ķīmijas lauksaimniecībā un mazdārziņos, lielveikalu pārtikas, to visu tikai ar parasto pārtiku ikdienā uzņemt ir neiespējami, tas ir fakts, tāpēc šobrīd tik plaši ir izvērsusies tā saucamā gudrā pārtika jeb mūsu ikdienas pārtikas uztura bagātinātāji.

Un tagad nedaudz konkrētāk, kā tad mana mamma ar to visu tika galā un ko tad viņa galu galā tai pilsētā ēda?!

Mammas ēdienkarti sastādīja pašu audzēta, mežā lasīta, kā arī tirgū pirkta (pie zināmiem tirgotājiem) pārtika. Tāpat mammai sestdienās pie pašām durvīm daļu pārtikas pieveda kāds pazīstams lauku puisis no Jaunpiebalgas puses, kas tirgo to, kas pašam vai kaimiņiem palicis pāri. Līdz ar to – nekāda rūpnieciskā audzēšana ar ķīmiju- viss kā priekš sevis! Arī Tu vari ar viņu sazināties šeit: https://www.facebook.com/arnis.vitols.5?fref=ts vai zvanot uz nr.29489704, Arnis.

Mamma centās ēst pa druskai no visa, no dažādām pārtikas grupām, – gan biezpienu, piena produktus, dārzeņus, pašmāju augļus un zivis. Ar gaļu tā uzmanīgāk, sevišķi veikala, – pirmkārt, dēļ pielietotajiem hormoniem, otrkārt, ētisku apsvērumu dēļ – mamma cenšas pāriet uz “bezgaļas” pārtiku. Tika nopirkta arī atsevišķa saldētava pašlasītajām vasaras ogām un dārzeņiem, lai arī ziemā ir pilnvērtīgāks uzturs, ar ko man mieloties puncītī! 🙂  Tāpat mamma pavasarī salasīja jaunos egļu dzinumus, ko samala un sajauca kopā ar medu. Lielisks asins tīrītājs, aknu atvieglotājs un imunitātes stiprinātājs! mm.. man arī dikti garšoja! Tas palīdzēja vēsās rudens dienās mammai nesaslimt. Tos katrs pats pavasarī var arī salasīt, samalt, sajaukt ar medu un likt saldētavā iekšā vai arī vienkārši paprasīt manai mammai, viņa šos gardumus piedāvā arī tuvākajiem draugiem un gribētājiem. 🙂

Protams, jau no pirmajām dienām mamma deva man arī “gudro pārtiku”. Lūk, saraksts, ko, kurā laikā un kāpēc ieteicams ēst:

UB gaidibas UB gaidibas2

Produktu sīkākus iedarbības aprakstus lasi šeit: http://www.terravita.lv/?p=2514

Protams, nevajag arī pārspīlēt un jāskatās arī pēc savas pašsajūtas (rezonanses), ko prasās padzert. Tāpat šos uztura bagātinātājus var variēt un skatīties, kas nepieciešams vairāk, bet kas mazāk utt.

Gaidot tādus mazus bērniņus kā es, sevišķa uzmanība jāpievērš mammas aknām. Tām ir dubulta slodze, vai zināji, ka 1 g embriona audu izdala toksīnus kā 100 g pieauguša cilvēka audu. Pie tam 8. nedēļā mazajam sāk attīstīties nieres un uzņem toksisko slodzi (4 nedēļu garumā) – atkarībā no tā, cik piesārņots ir mammas organisms, palielinās risks mazajam piedzimt ar nieru nepietiekamību (mazspēju). 12. nedēļā izveidojas placenta, auglis tiek pasargāts, toties visa toksiskā slodze iet caur mammas limfu uz aknām. Aknām tas ir krietns darbiņš! Viena lieta ir pārstrādāt pieauguša cilvēka toksīnus, bet otra, ja klāt tam vēl nāk augļa toksīni! Un kas vēl, ja akna ikdienā jau netiek ar to visu galā?! Līdz ar to daudzām topošajām mammām, kas nepievērš uzmanību savām aknām (un arī nierēm) un kas nedzer pareizu ūdeni, var rasties toksikoze un nelabumi. Mana mamma pilnībā bez tā iztika! 🙂 Un jā, tā var būt par pilnīgi normālu praksi ikvienai!

Vienu dienu gan es mammu mazliet pamocīju – mammai sagriezās galva un pusdienu vajadzēja atpūsties dzerot artišoka tēju un baudot tēta masāžu. Sākumā mamma nesaprata, – kā tad tā? Taču vēlāk viņa apjauta un saprata, ka es grozoties biju netīšām uzgūlies un atspiedies pret viņas aknu – gribēju to izmantot kā spilvenu. 🙂 

Tad nu lūk, ēdot visus aprakstītos gardumus un uzdzerot pa virsu pareizu ūdeni, mamma pati bija paēdusi, spēka bija gana un arī man bija puncis pilns, un varēju pilnvērtīgi augt! Mammai bija viegli un arī es varēju izveidoties vesels un laimīgs!

Posted in Piedzimt laimigam | Tagged , , , , , , , , | Leave a comment

Iepazīsim mugurkaulu tuvāk

Iepazīsim mugurkaulu tuvāk, nav viņš gluži tik vienkāršs, kā izskatās, bet nav jau tik mells, kā viņu mālē.

mugurkaula_uzbuve

 1. Mugurkaula uzbūve.

Atsperveida skriemeļu kopums, kur starp katru skriemeli ir želejveida amortizators. Tas sastāv no 26 kaulājiem –7 kakla skriemeļi (C1-C7), 12 krūšu skriemeļi (Th1-Th12), 5 jostas skriemeļi (L1-L5), krustu kauls, kas sastāv no 5 kopā saaugušiem kauliem un astes kauls, kas sastāv no 3-5 kauliņiem. Skriemeļu kopums – katram skriemelim ir 4 ‘’locītavas’’-2 augšā, 2 lejā. Kaklam ir papildus stabilizatoru radziņi uz augšu. Locītavas papildus apjož saites, kuras notur skriemeli vietā un cīpslas, kuras ir dažādu garumu. Starp skriemeļiem atrodas amortizators (nukleus pulpozus) -želejveidīgs kodols un to apjož (anulus sibrozus) – gredzenveida saites, kuras neļauj kodolam iztecēt. Pie saišu bojājuma pārslodžu gadījumos kodols iespiežas saitēs un plēš tās pušu – rodas trūce.

images Muguras_sapes_spineconditionslv              

 

 

 

 

Želeja uzsūcas, skriemeļi satuvinās. Ja atslodzes nav – ķermenis ieslēdz aizsardzību – sakaļķojot skriemeļus kopā, lai tie neiespiež nervus un izveidojot dinamisko muskuļu ‘’korseti’’ tā ierobežojot kustību traumētajā vietā, ierobežojot lielāku bojājumu rašanos. Sakaļķojuma vieta mēdz augt lielāka un ar laiku var sasniegt nervu vai asinsvadus tos kairinot vai aizspiežot kustības rezultātā.

Ja skriemelī ir plaisa, tad iespējams ‘’hidro plīsums’’, kad želeja iekļūst plaisā un pie slodzes (skrienot, lecot), to plēš.

Mugurkaula skriemeļu izmēri pieaug no kakla uz gurniem. Viduklī vislielākie, kaklā –  smalkākie. Bet muguras smadzenes kaklā ir vislielākās (tāpēc uz galvas nav labi stāvēt, grauj mazos skriemeļus, kas nav paredzēti tādam svaram, turklāt kaklā muguras smadzenes ir visresnākās!).

Mugurkauls aug apmēram 22 gadus – līdz tam viņš ir mīksts. Ja bērns uzliek pārāk lielu slodzi skriemeļiem (svarcelšana, breika dejas), disks var iespiesties mīkstajos skriemeļu audos – var rasties šmorļa trūce. Bīstama nav, bet tas var būt par iemeslu skriemeļu satuvinājumam.

Ja asinis шморл_snepietiek muguras smadzenēm, tad muskuļi paliek vāji un nesāp. Ja asinis pietrūkst muskuļiem, tad sāp. Muskuļos notiek aerobie un anaerobie (O2 klātbūtne) procesi, ja skābekļa nav, tad notiek anaerobie procesi, kā rezultātā rodas pienskābe. Tā var uzkrāties muskuļos, izraisot sāpes un krampjus. Krampjus papildus veicina arī mikroelementu trūkums, vislabāk papildus uzņemt dabiskus! Ca, K, Mg, Na (mikroelementi ar sārmainu reakciju), citādi pienskābes neļauj muskulim atslābt.

2. Kakls c1-c7

Kakla daļā skriemeļiem ir izaugumi uz sāniem, pa kuriem iet kakla artērijas, ja ir problēma ar kakla skriemeļiem, tad var tikt iespiesta kakla artērija, radot traucējumus vai pat iet bojā galvenās smadzenes. Pie asa galvas pagrieziena var paģībt – jo artēriju ieskauj nervu tīklojums. Uzspiežot uz šiem nerviem, tie spazmējas, pasliktinot asins pieplūdi smadzenēm. No skābekļa trūkuma var rasties insults, reiboņi, temperatūras traucējumi un redzes pasliktināšanās. Pie palielinātas slodzes kakla skriemeļiem, var uzsēsties  papildu ‘’radziņi’’ un sākt dilt – radot apkaļķošanos un kustību amplitūdas samazināšanos. Ja kaklā ir notikusi apkaļķošanās, tai turpinot izplesties, var aizspiest galveno artēriju vai pie pagrieziena pasliktinot pieplūdi – var rasties ģībonis – samaņas zudums.(Tiklīdz galvu pagriež atpakaļ, tā viss ir atkal kārtībā. ) Vai neaizskarot artēriju, radīt kairinājumu nervam, kurš spazmējas (spazmējoties saspringst asinsvads un samazinās asins pieplūde). Tas ir iemesls, kāpēc tik daudz insultu notiek miegā – galva stāv šķībi, sevišķi guļot uz vēdera ar milzīgu spilvenu.

3. Krūšu daļa th1-th12

Izteiktākā īpašība, ka caur krūšu skriemeļiem iet nervi uz iekšējiem orgāniem. Tāpēc tie papildus pasargāti ar ribām. Tāpēc trūces krūšu daļā ir 1%. Ja kāds nervs ir iespiests, tas rada traucējumus attiecīgā orgāna darbībā. Vai, ja nervs ir pilnībā pārrauts, tad attiecīgā daļa kļūst nejūtīga. Vēl nejūtīguma iemesli ir, ka nepārstrādājas glikoze (nepārstrādā cukuru) un smagie metāli. Vainu var meklēt pēc attiecīgā skriemeļa segmentiem uz ādas – padurstot ar adatu. 50% slimību cēlonis ir mugurkaulā:

1)iespiests nervs

2)slims orgāns

3)sekas pēc slima orgāna.

Krūšu daļai lielāki draudi ir izgriezt skriemeļus vāju saišu dēļ. Disku stiprība ir atkarīga no ķīmiskajiem procesiem, kas notiek balstoties uz DNS (un pilnvērtīgs uzturs). Par to atbild 10 gēni – ja vairāki strādā kļūdaini, tad saites ir vājas. Ja darbojas tikai 1 gēns, tad diski nespēj noturēt pat savu svaru, tādus cilvēkus ģērbj futlāros – ārējos skeletos. DNS bojā brīvie radikāļi, vīrusi, parazīti, sēnītes, baktērijas un pat to savienojumi. Viss, kas ir pataloģisks organismam (iekaisumi, bojājumi, slimības…), ir skābas vides organismā produkts. Cilvēkam ir dinamiskie un statiskie muskuļi. Balstu dod statiskie muskuļi – tie nekad neatrofējas.

4.Jostas skriemeļi L1-L5 (Krusta kauls skaitās kā 6 jostas skriemelis)

5.Krusta kauls (iegurnis)

Mugurkauls pārnes slodzi uz krusta kaulu, tad slogojums pārnesas uz gurnu kauliem, kas tālāk pārnes uz augšstilba kauliem – apakšstilba kauliem uz pēdām. Pēc šādas ķēdītes tiek meklēts cēlonis novirzei no veselības. Šķībs iegurnis var izraisīt plakano pēdu, skoliozi, savilktu kaklu, padzīvojošākiem cilvēkiem pat insultu. Attēlā 1. tiltanterior Tiltanterior –iegurnis nosveras uz leju. Rodas hiperlordoze. Tas noved pie resna vēdera, jo izspiežas iekšējie orgāni, un dibens izlien uz āru.

Ja iegurnis ir ‘’atgāzies’’, mugurkaulam vairs nav balsta, tas krīt, slīd nost. Tā saucamās plakanās muguras, ar mazu vai bez jostas daļas lordozes. Tiltposterior, kad mugurkauls iztaisnojas. Tos nosaka – nostājoties sānā satausta gurna kaulu un dibena sāna kaulu. Veselam cilvēkam tiem būtu jābūt līmenī. Savērptais iegurnis – kad viena puse iegurņa ir šķība attiecībā pret otru. Laicīga šādas problēmas nerisināšana var novest pie ceļu locītavu sāpēm, bloka iegurnī un sāpēm jostas apvidū.

6. Muskuļu vadība

Smadzenes sūta nervu impulsus muguras smadzenēm, tās tālāk uz muskuļiem. Ja nav laba kontakta starp galvas un muguras smadzenēm, var sākties nekontrolēta impulsa došana no muguras smadzenēm uz muskuli vai orgānu, rezultātā pārslodze un rodas krampis vai spazmas. Ja ir pārtraukums starp muguras smadzenēm un muskuli vai orgānu, tad sākas muskuļa atrofija (paralīze) vai orgānu slikta funkcionēšana, vai nefunkcionēšana. Ja kājā iemetas krampis, tas parasti notiek pie iztaisnotas kājas – tātad vajag saliekt, lai atslogotu muskuli, rokām lielāks krampis ir saliektā pozīcijā – vajag izstiept.

Nu re nu jau varam aptuvenu priekšstatu par sevi uzburt! 🙂

Posted in Fiziskas aktivitates | Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

Mugurkaula veselība

Lai saprastu, kas mugurkaulu dara veselu, sākumā ir jāsaprot, kas tam kaitē.

 Galvenie mugurkaula bojājumu izraisītāji

 • slikts ūdens – barības vielu un toksīnu transportētājs, traucēta vielmaiņa organismā;
 • slikts uzturs – modificēts, ķīmisks, konservantiem pārbagāts, pārsaldināts;
 • mazkustīgs dzīves veids – sēdošs darbs, neergonomisks auto sēdeklis;
 • profesionāls sports un jebkuras galējības – milzīgu svaru celšana pāri savām fiziskajām iespējām, nepareiza vingrošana, pārlieku liela staipīšanās, nepareiza jogošana, breika dejas, ielaistas traumas;
 • apkārtējā vide – āderes, elektromagnētiskie starojumi, darbs serveru telpās, pie augstsprieguma stacijām, HES, arī darbs ar datoru;
 • neatbilstoša gulta – pārāk mīksta, pārāk cieta;
 • kafija – pH skāba, minerālvielu izskalotāja, pārtikas narkotika;
 • sēnes! (arī baktērijas un vīrusi) – apēd skrimšļus;
 • neērtas mugursomas un plecu somas;
 • vienveidīgs, monotons fabriku darbs – tikai vienas muskulatūras puses attīstošs darbs;
 • stress – veido skābu vidi;
 • aukstums – apsaldēti audi, iekaisums.

Divos vārdos – ‘’Dzīves veids’’!

Ja jums ir problēmas ar muguru, tad ziniet pie tā ir novedis jūsu dzīves veids. Ja neko turpmāk nemainīsiet, tad būs tā kā ir tagad vai sliktāk. Ko jūs darīsiet?

mugura Mugurkaula veselību veicinošas darbības

 • labs ūdens – atbilstošs 12 parametriem – mīksts, dzīvs, pH sārmains (koraļļu ūdens);
 • uzturs – olbaltumvielām, mikroelementiem bagāta, dabīgi audzēta pārtika (pākšaugi, piena produkti, zaļumi);
 • aktīvs dzīves veids – sports – pilnas locītavu amplitūdas veicinošs – kustības – peldēšana, kāpšana, staipīšanās (limfātiskā sistēma kustas tikai no muskuļu darbības, ja nav limfas atplūdes sākas locītavu sāpes);
 • dzīves vieta tuvāk dabai, pie tās vai vismaz stunda svaigā gaisā;
 • gulta ortopēdiska – welness matracis (Dormeo nav mugurkaulam pateicīgs);
 • skābpiena produkti – vielmaiņu veicinoši, dabīgo mikrofloru veidojoši;
 • attīrīšanās no patogēnās mikrofloras – pie pareizas koncepcijas, citādi vitamīniem un mikroelementiem maza jēga;
 • mugursomas – vēlams izsvarot priekšā un aizmugurē, ar sasprādzētām lencēm, cieto muguriņu;
 • pirts – ne vairāk par 60 grādiem;
 • karāšanās pie stieņa un ‘’plankings’’ jeb stāvēšana balstā guļus uz elkoņiem katru dienu 7 sekundes un palielinot slodzi;
 • masāžu kursi – locītavu kustību amplitūdas atjaunošana, sāļu un savilktu muskuļaudu likvidēšana;
 • konsultācijas pie speciālistiem, izglītoties patstāvīgi, veikt pašdiagnostikas;
 • psiholoģiski saprast uz visiem laikiem, ka nav tādas diagnozes ‘’vecums’’ un muguras sāpes atspoguļo fizisko-materiālo plānu;
 • uztura bagātinātāji-papildus uzturs dabīgas izcelsmes (mikrobioloģiskais sērs, silīcijs, cinks, magnijs, kalcijs, vitamīni A, B6, C, D, E, lucerna, flexicor, B-Lurons, daily delicious olbaltumvielu kokteilis).

Sāpju raksturojums iespējamie cēloņi

 • Sāpes pa visu jostas vietu – sāp muskuļi, kas cenšas noturēt vidukli vietā, ilgstošas darbības ar saliektu muguru dēļ (ravēšana, grīdas mazgāšana, malkas krāmēšana)
 • Dedzinoša sajūta – krusta kaula kanālā piespiests nervs nepareiza muguras izliekuma dēļ vai bijusi ilga sēdēšana ar līku muguru.
 • Asas durošas sāpes vienā vietā – piepampusi, iekaisusi locītavas kapsula, slikta limfas cirkulācija.
 • Vienkārši sāp, ka nevar izturēt – iespiests muguras nervs, satuvinājušos skriemeļu dēļ.
 • Visaptverošas sāpes pa visu locītavu kopā ar krakšķēšanu un čīkstēšanu – sausas locītavas, nenotiek locītavu barošana un eļļošana (nav ūdens, ir baktērija vai sēne).
 • Tirpst rokas vai kājas – attiecīgi iespiesti nervi kaklā vai krustu daļā.
Posted in Fiziskas aktivitates | Tagged , , , , , | Leave a comment