Eksperiments: Ūdens mērīšana lekcijā

2014. gada 27.septembrī Lekcijas “UZTURS, kas UZTUR” ietvaros, taisījām nelielu eksperimentu un mērījām dažus dzeramos ūdeņus.

Mērījumi tika veikti ar trīs dažādiem aparātiem: TDS, PH un ORP metru. Lūk arī rezultāti un paskaidrojums:

Udens27_09*  Netiek mērīts, ja  Core-All pievieno destilētam ūdenim, TDS rādītājs ir 50-70.

Šis eksperiments liek padomāt, ko tad patiesībā mēs lejam sevī iekšā un kādu vidi uzturam savā organismā.

Ceru, ka šis eksperiments Tev noderēs izvēloties dzeramo ūdeni, ko lietot ikdienā! 😉

Šos mērījumus varam veikt arī ar Tavā uzturā lietoto ūdeni vai dzērienu! Raksti un piesakies! 😉

<K.K.>

This entry was posted in Eksperimenti, Jaunumi and tagged , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

11 Responses to Eksperiments: Ūdens mērīšana lekcijā

 1. Sono says:

  Pārsteidzoši, ka Amritas pH tik radikāli atšķiras no tā, kas norādīts uz pudeles. Kā jūs to skaidrojat?

  • Karolīna Kaļiņina says:

   Principā nekā neskaidrojam! Tas būtu jāskaidro pašai Amritai. Mums pašiem tas bija liels šoks un pārsteigums! Mēs pieļaujam varbūtību, ka tas pH ~ 9, 6 rādītājs ir tikko izstrādātā ūdenī, kuram nav pievienots CO2. Bet principā tas ir jautājums pie viņiem un vismaz uz gāzētās pudeles tāda reklāma nedrīkst būt. 🙂
   Principā pie laba advokāta šis jautājums tīri interesanti risinātos 😀 😉

 2. Jānis says:

  Tad visiem ūdeņiem kuriem PH,oksidēšanās un reducēšanās,piemaisījumiem ir neatbilstošs veselībai un es viņus dzeru,organisms patērē milzumu enerģijas lai caur nierēm,aknām… utt. padarītu to ķermenim lietojamu?

  • Karolīna Kaļiņina says:

   Jā, organisms tērē savus resursus (ja tādi ir), lai to ūdeni pārstrādātu lietojumu un šūnām atbilstošu. Visas problēmas sākas brīdī, kad mēs dzeram daudz neatbilstoša ūdens un citu šķidrumu, kā arī, ja visi organisma resursi tiek patērēti citām lietām. Tiklīdz organisms netiek galā, tā var sākties pa ķēdīti nākamās problēmas – galvas sāpes, reiboņi, sāk rasties problēmas gremošanas sistēmā, aknās, nierēs utt. Pie mūsdienu ekoloģiskās sistēmas un ja cilvēks diži nerūpējas par to, ko ēd un dzer, organisms nemitīgi strādā pārslodzē, tapēc ir svarīgi organismam palīdzēt un dot lietas,kas nav stipri vairs jāpārstrādā. Šis ir viens no svarīgākajiem iemesliem, kapēc mums būtu jādzer ūdens un nevis parasts ūdens, bet dzīvs, atbilstoši kvalitatīva ūdens parametriem. 🙂

 3. Asa says:

  Kādēļ pH līmenis, atverot mineralizētā ūdens Amrita pudeli, nav 9,6?

  Negāzētam ūdenim Amrita piemīt pH 9.6. Lai uzlabotu tā garšu, ūdens tiek karbonizēts. Visos gadījumos, kad šķīdums (dzeramais ūdens, limonādes u.c.) zem spiediena tiek piesātināts ar CO2, produkta pH krīt, tā rezultātā veidojas skāba vide, tādēļ arī gāzēta mineralizētā ūdens Amrita pH ir 6.4.

  Atverot pudeli ar gāzēto ūdeni Amrita, sākas pretējs process – dekarbonizācijas rezultātā ūdens pH paaugstinās. Tāds pats process notiek kuņģī pēc gāzētā ūdens iedzeršanas – pH atgriežas līmenī pirms „Amrita” karbonizācijas – t.i. pH 9.6.

  Amrita karbonizācija tikai uz laiku mazina pH, līdz brīdim, kamēr ūdens sasniedz patērētāja gremošanas traktu.

  • Karolīna Kaļiņina says:

   Šādā gadījumā nevajag tad rakstīt uz pudeles, ka pH ir 9.6. Un cik tad ilgi ir jāgaida patērētājam, lai ūdens dekarbonizējas? 😀 Un vai patērētājam šī informācija nav jānorāda uz iepakojuma? 🙂
   Principā šo aprakstīto procesu var viegli pārbaudīt, nepaslinkošu un tuvākajā laikā izmēģināšu un sniegšu informāciju. 🙂
   Bet cilvēka organisms, cik tas ir viņa spēkos, protams, cenšās neitralizēt un pārstrādāt skābos dzērienus, tikai uz kā rēķina?! Organisms tērē papildus savus resursus, un kas notiek, ja šie resursi jau ir izsmelti? Organisma stāvoklis tikai pasliktinās.

   • Asa says:

    Viss marķējums ir apstiprināts PVD. Šeit Jums nevar būt pretenzijas. Un par fizioloģijas procesiem jums būtu jāpaskaidro. Amritu izstrādāja profesionālu komanda.

    • Karolīna Kaļiņina says:

     Tas, protams, ir jauki, ka profesionāļi izstrādāja. Antibiotikas arī izstrādāja profesionālu zinātnieku komanda. 🙂
     Es tikai redzu rezultātu un es šo ūdeni saviem klientiem neiesaku dzert.

    • Ināra says:

     Atvainojiet, par profesionālismu nespriedīšu, bet FAKTS – SATURS NEATBILST REKLĀMAI UZ PUDELES – un tas jau ir patērētāju tiesību pārkāpums. Cilvēks maksā naudu, cerot, ka pērk to, kas uz iepakojuma solīts!

 4. Baiba says:

  Labdien,
  Ievēroju šos testa rezultātus.
  Rezultāti par Venden ūdeni.
  Kāds ir Jūsu komentārs par to, kas tad notiek, ja regulāri, ikdienā lieto šo ūdeni?
  Vai mazi bērni (bērnudārznieki) lietojot šo ūdeni pasliktina savu veselības stāvokli?

  • Terravita.lv komanda says:

   Sveiki!
   Šāds ūdens grūti uzsūcas cilvēka organismā un organismam jāpatērē papildus resursi, lai to padarītu “dzīvu”, līdz ar to kopējais veselības stāvoklis var pasliktināties, – bet tas ir tikai viens aspekts, kādēļ neiesakām šo ūdeni lietot ne pieaugušiem, ne maziem bērniem. Bīstamākais veselībai ir tas, ar ko šis ūdens tiek apstrādāts, bet par to vairāk personīgi varam pastāstīt.
   Protams, mēs nezinām ūdens ķīmisko analīzi, pēc tā varētu pateikt, kas ir šie liekie piemaisījumi vai kas tieši ir par daudz, – pēc tā varētu pateikt konkrētāk, ko ilglaicīgā periodā šis ūdens nodara cilvēka veselībai. Katrā ziņā, ikdienā, katru dienu šo ūdeni neiesakām dzert.

   – Terravita.lv komanda-

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.