Mazliet par raugu..

Daudzi mums lekcijās uzdod jautājumu, kapēc tad raugs ir kaitīgs, lūk, šoreiz sagatavojām Tev paplašinātu rakstu, kas paskaidro, kas un kā.

Raksts aizgūts no citiem resursiem.

“Visiem zināms, ka gan mūsu senčiem, gan arī mūsu pasaules daļā arī šobrīd maize ir ļoti senitenozīmīgs ikdienas uztura produkts. Senāk maizi negatavoja izmantojot termofilo raugu, ko izmanto mūsdienās. Šis raugs parādījās jau pirms kara. Zinātnieki, kas pētīja šo jautājumu Ļeņina bibliotēkā atklāja hitleriskās Vācijas dokumentus, kuros bija informācija, ka termofilais raugs sākotnēji tika audzēts uz cilvēku kauliem un ka Krieviju, ja tā neies bojā nogalinās šis raugs…
Ieraugs no kā cepa maizi senatnē un nemaz ne tik ļoti sen un kā to dara vēl tagad citur laukos tika gatavots no rudzu miltiem salmiem, auzām, kviešiem un miežiem. Arī tagad atrodamas vairākas šādu ieraugu receptes. Tieši tāds ieraugs organismu bagātināja ar organiskajām skābēm, vitamīniem, fermentiem, minerālvielām, šķiedrvielām, pektīniem un biostimulatoriem.
Mūsu senči maizi parasti cepa vienu reizi nedēļā. Maize bija raupjāka, taču neattīrītos rudzu miltos saglabājās visas derīgās vielas, ka ir graudaugos, bet cepot maizi krāsnī tā ieguva neatvairāmu garšu un aromātu. Tāda maize nesacietēja un neappelēja pat veselu gadu! Tagad maizi un lielāko daļu konditorejas izstrādājumu, kur izmanto miltus, cep citādi – izmantojot termofilo raugu, jeb rauga sēni (Saccharomycetales)
senite2Rauga gatavošanas tehnoloģija ir baisa un pretdabiska. Rauga gatavošanas pamatā ir tā audzēšana šķidrā vidē. Melasi (sīrupveidīgs, tumši brūns šķidrums, kas rodas, cukuru ražojot no cukurbietēm), apstrādā ar hlorkaļķi, ieraudzē ar sērpaskābi utt.  Ļoti dīvaina metodē pārtikas ražošanai, ja ņem vērā, ka ir sastopama dabiska rūgšanas procesu veicinoša viela –iesals.

Daudzi pasaules zinātnieki un uztura speciālisti jau sen ir sacēluši trauksmi, jo pierādīta rauga kaitīgā iedarbība uz organismu.
Rauga sēne, kuras paveidus izmanto spirta rūpniecībā, alus darīšanā un maizes cepšanā, dabā neeksistē. Šī rauga sēne diemžēl ir daudz izturīgāka par cilvēka ķermeņa šūnu audiem.  Tā neiet bojā ne gatavošanas procesā, ne cilvēka organismā siekalu ietekmē.  Rauga šūnas ir kā slepkavas, kas, izdalot mazmolekulāras masas indīgas vielas, iznīcina jūtīgās un ne tik izturīgās cilvēka organisma šūnas. Rauga izdalītais toksiskais olbaltums iedarbojas uz šūnu plazmas membrānām, palielinot to caurlaidību un veicinot patogēno mikroorganismu un vīrusu iekļuvi. Raugs vispirms nonāk gremošanas trakta šūnās, bet pēc tam asinīs. Rauga sēnes ļoti ātri savairojas organismā un ļauj patogēnai mikroflorai aktīvi dzīvot un vairoties, nomācot normālo mikrofloru. Bet, ja lieto pareizu uzturu, tad, pateicoties tieši šai mikroflorai, zarnu traktā veidojas gan B grupas vitamīni, gan aminoskābes. Patogēnās mikrofloras dēļ tiek traucēta visu gremošanas orgānu – kuņģa, aizkuņģa dziedzera, žultspūšļa, aknu un zarnu trakta darbība. Kuņģi no iekšpuses klāj gļotains, pret skābju iedarbību noturīgs apvalks. Taču, ja cilvēks pārāk daudz lieto raugu saturošus un skābi veidojošus produktus, kuņģis ilgi nevar tiem pretoties un tas izraisa gļotu bojājumus, kas parasti izraisa čūlu veidošanos un tādu simptomu kā grēmas.
Tādu produktu gatavošanā, kur izmantots termofīlais raugs, veicina smilšu sabiezējumu un akmeņu veidošanos žultspūslī, aknās un aizkuņģa dziedzerī, aizcietējumu rašanos un audzēju veidošanos. Zarnu traktā pastiprinās pūšanas procesi, attīstās patogēna mikroflora, kas bojā bārkstiņu apmali.
Ja laikus netiek pārtraukti lietot raugu saturoši produkti, tad ļoti iespējams, ka palēnināsies toksīnu izvadīšana un veidosies gāzu kabatas, kuros iestrēgst izkārnījumu akmeņi. Pamazām šie akmeņi ieaug zarnu traktu gļotādas un apakšgļotādas slānī. Šo traucējumu dēļ gremošanas orgānu sekrēts zaudē tam piemītošo aizsargspēju un pavājina gremošanas procesu.
Tas viss kopumā izraisa ļoti nepatīkamas sekas, proti pietiekamā daudzumā netiek asimilēti un sintizēti vitamīni un mikroelementi, no kuriem svarīgākais ir kalcijs. Ārsti ar nožēlu atzīst, ka bērniem kritiskā līmenī asinīs samazinās kalcija līmenis – agrāk šis līmenis bija 9-12 vienības (norma) tagad tas nesasniedz pat 3 vienības! Rauga patogēnie mikroorganismi cauri zarnu trakta sieniņām nonāk asinīs. Mikrobiem, sēnītēm un vīrusiem piesātinātā mikroflora nostiprinās organismā un jau šūnu līmenī tiek traucēta vielmaiņa un mainās asiņu bioķīmiskais sastāvs. Asinsvados tiek traucēta asinsrite, veidojas mikrotrombi un nolietojas limfātiskā sistēma. Nervaudus skar visas iespējamās distrofiskās pārmaiņas.
Acidoze, fizioloģiskas pārmaiņas rauga ietekmē – deformēts zarnu trakts, žultspūšļa formas maiņa utt.”

@interneta resursi, Kārlis Kosītis, A.Siņeļņikovs- “Svētīgs Uzturs” (www.malus.lv)

Lai atbrīvotos no rauga sēnes organismā, nepieciešama pacietība, apņemšanās un vēlme pielietot veselīga dzīvesveida principus un veikt organisma attīrīšanu (lai sastādītu konkrētu programmu, vērsies pie mums).

 

This entry was posted in Uzturs and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.